Τετάρτη, 15 Μαΐου 2019

Με ήττα έκλεισε τις υποχρεώσεις της η Κ19

Με ήττα ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα η Κ19 του Παναιτωλικού, καθώς ηττήθηκε εντός έδρας με  0-4 απ'τον πρωταθλητή ΠΑΟΚ.

Το παιχνίδι διεξήχθη για την εξ' αναβολής 25η αγωνιστική στο γήπεδο του Παναιτωλικού, με την ομάδα του Λουτσιάνο να κρατάει το μηδέν για 39 λεπτά. Στο 40ο λεπτό ο δικέφαλος άνοιξε το σκόρ με το γκολ του Χατζηστραβού.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, η Κ19 του ΠΑΟΚ κλείδωσε τη νίκη με τα δύο γρήγορα γκολ των Πανίδη και Δούμτση στο 49' και στο 50' αντίστοιχα, ενώ στο 71ο λεπτό ο Γαϊτανίδης διαμόρφωσε το τελικό 0-4, με τον δικέφαλο να κατακτάει αήττητος το πρωτάθλημα, έχοντας 28 νίκες και 2 ισοπαλίες.

O Παναιτωλικός σημείωσε 12 νίκες στο πρωτάθλημα, είχε 5 ισοπαλίες και 13 ήττες, συγκεντρώνοντας 41 βαθμούς. Οι Ντουάρτε και Δημήτρης Γιαννιώτης αγωνίστηκαν βασικοί στο σημερινό παιχνίδι της Κ19.