Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου 2019

Κ19: Παλικαρίσια ισοπαλία οι μικροί

Σε έναν αγώνα με πολλές φάσεις και αρκετό δυναμισμό, ο Παναιτωλικός στάθηκε «όρθιος» απέναντι στην Α.Ε.Κ, παίρνοντας την ισοπαλία με 1-1. Προηγήθηκε η Ένωση, ισοφάρισε ο Τίτορμος, με τα δύο γκολ να σημειώνονται στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Παρουσία αρκετού κόσμου στο Emileon, ο Παναιτωλικός είδε την Α.Ε.Κ να μπαίνει πιο δυνατά στον αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο δοκάρια μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα. Από το ημίωρο και έπειτα ο Παναιτωλικός άρχισε να ισορροπεί και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είχε απολέσει τουλάχιστον τρεις κλασσικές ευκαιρίες για το γκολ. Το ημίχρονο έληξε με το σκορ ισόπαλο στο 0-0.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, με το παιχνίδι να πηγαίνει περισσότερο στη «δύναμη». Η Α.Ε.Κ προηγήθηκε στο 75', όταν μετά από λάθος στη μεσαία γραμμή του Παναιτωλικού, ο επιθετικός του Δικεφάλου βγήκε τετ-α-τετ, πλασάρωντας τον Παρδαλό για το 0-1. Ο Παναιτωλικός όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη. Λίγο πριν την εκπνοή της αναμέτρησης, απευθείας χτύπημα φάουλ του Σκιαδά «καρφώθηκε» στο δεξί «παραθυράκι» της εστίας της Α.Ε.Κ για το 1-1.

Για τον Παναιτωλικό αγωνίστηκαν οι:  Παρδαλός, Παναγιωτίδης, Φραγκούλης, Μελιάδης, Κωνσταντόπουλος, Σκιαδάς, Ντούκας (80’ Μούκας), Μπελεβώνης, Μουρατίδης (73’ Ντούλιας), Πανταζής, Παναγιωτόπουλος (62’ Σκόνδρας).