Κυριακή, 29 Δεκεμβρίου 2019

«Ζέστανε» τον κόσμο του!

Παρουσία πλήθους κόσμου στο προπονητικό κέντρο του Emileon, ο Παναιτωλικός νίκησε με 3-1 την Α.Ε. Καραϊσκάκης. Για την ομάδα του Μάκη Χάβου ντεμπουτάρισαν τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα Κέβιν, Τζανακάκης, Μουνιέ, με τον Γάλλο μάλιστα να μοιράζει ασίστ και να χρίζεται και σκόρερ.

Ο Παναιτωλικός ξεκίνησε με τους Κνετ, Σανιά, Γιοβάνοβιτς, Μαρσιάλ, Κέβιν, Λιάβα, Ταχάρ, Σιέστεντ, Τζανακάκη, Μουνιέ και Ντίαζ.  'Ήταν πολύ καλός καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και προηγήθηκε στο 8', μετά από κόρνερ του Μουνιέ και τελείωμα του Γιοβάνοβιτς.

Ο Αλμπάνης ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους κόντρα στη ροή του αγώνα στο 43', ωστόσο στο αμέσως επόμενο λεπτό, η σέντρα του Κέβιν από τα αριστερά «βρήκε» τον Μουνιέ που με κεφαλιά ψαράκι έκανε το 2-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο ημίχρονο έγιναν αρκετές αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Ο Άντμιρ Μπαΐροβιτς με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στο 53' έκανε το 3-1. Ο Μάκης Χάβος όσο περνούσε η ώρα άλλαξε τα πρόσωπα στην ενδεκάδα του, χρησιμοποιώντας και τους «πιτσιρικάδες».

Τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα άφησαν εξαιρετικές εντυπώσεις, με τον Μουνιέ να ξεχωρίζει. Βέβαια και ο κόσμος έδειξε αρκετά «ζεστός» παρά το «τσουχτερό» κρύο που επικρατούσε, δίνοντας μαζικό παρόν στις προπονητικές εγκαταστάσεις της ομάδας.